BlogAk senát

USA tag

Tak se mi ten semestr v USA chýlí ke konci. Za necelé dva týdny se už balím a letím zpět do České republiky. Ještě předtím ale s Vietem přinášíme naše poslední společné video. Pan profesor Michael Seng nás totiž vzal na víkend do Washingtonu. Ne toho státu, ale hlavního města USA. A i když pana profesora nikde na videu neuslyšíte, dělal nám výborného průvodce a díky němu jsme také stihli navštívit tolik památek.

žádný komentář Číst dál...

Měli jsme s Vietem volný víkend - a tak jsme se rozhodli vyrazit do New Yorku. Vybaveni nejlevnějšími letenkami od společnosti Spirit (obdoba lowcostového Ryanairu) jsme vstali ve 3 hodiny ráno a odjeli na letiště. Já navíc ještě ochořen rýmičkou. I přes hodně chladné počasí a můj zdravotní stav to byl skvělý výlet. Na procházku v Central Parku se udělalo vážně krásně. A já jsem děsil lidi v China Townu svým Batmanským chraplavým hlasem.

žádný komentář Číst dál...

Moje předchozí příspěvky byly o škole a o americkém vzdělávání. Teď trošku uvolněnější téma. Na víkend nás k sobě pozvali bratři John a Ray Smietankovi. Oba jsou právníci. Jak jejich příjmení napovídá, mají polské kořeny a k České republice mají oba vřelý vztah - John dokonce jezdí jednou ročně přednášet českým právníkům do Telče. 

žádný komentář Číst dál...
První školní den v Chicagu

Do Chicaga jsem přiletěl už před dvěma týdny. Nechal jsem si tak dost času na to, abych tu poznal okolí a zabydlel se. O tom ale až někdy příště. Největší dojem na mě totiž udělala škola! Na John Marshall Law School jsem se byl podívat už třikrát. Prošel jsem si jejich budovy a zařídil nutnou administrativu. V pondělí jsem ale šel na své první kurzy, takže jen krátké shrnutí myšlenek, které se mi teď honí hlavou a potřebuju je ze sebe dostat.

žádný komentář Číst dál...